Tobulėti galima individualiai, tačiau dirbant komandoje, dalinantis patirtimi, žiniomis ir padedant vienas kitam, pasieksite kur kas daugiau.
Komandos formavimo nauda
Visų pirma, darbas komandoje visada skatina ir tobulina bendravimo įgūdžius. Įmonėms tai neša tiesioginę naudą, nes gera komanda dirbs veiksmingiau, sąveikaudami tarpusavyje darbuotojai priims greitesnius ir efektyvesnius sprendimus. Kai kurie žmonės biure galbūt net nebendrauja tarpusavyje, o dalyvaudami komandos formavimo žaidimuose, jie gali atrasti vienas kito stipriasias savybes ir po to visą tai panaudoti darbinėje veikloje.
Pramoginiai orientaciniai žaidimai geriausiai tinka komandos formavimui (team building). Tai ypatingai daug bendradarbiavimo reikalaujantis žaidimas, nes užduotys būna labai įvairios ir čia jau komandos nariai turi atrasti kiekvienas savo stipriąsias puses ir panaudoti jas bendram tikslui. Čia prireiks tiek matematikos, tiek istorijos, tiek geografijos bei daugelio kitų mokslų žinių bei kompetencijos. Negana to, žaidėjams prireiks drąsos užkalbinti nepažįstamus žmones, kartais prireiks net dainavimo ar šokio sugebėjimų.
Petankė skatina žaidėjus pasidalinti kompetencijomis, yra net trys žaidėjų pozicijos. Kai kada reikia kuo arčiau rutulį primesti prie taikinio, o kai kada ir išmušti priešininko primestą. Iš pirmo žvilgsnio paprastas sportas slepia galybę taktinių sprendimų, diskusijų komandoje bei azarto.
Protų kovos atrodytų jau visiems gerai žinomas užsiėmimas, tačiau visa esmė yra klausimai ir jų formulavimas. Sukurti tokius klausimus, kad atsakymą reiktų labiau išspręsti komunikuojant, o ne žinoti, yra nelengva, tačiau tokie žaidimai ir būna patys įdomiausi. Tai labiausiai skatina komandinį darbą, lavina mąstymą, greitą reakciją bei bendradarviavimo įgūdžius.