Užduotys

Laisvės alėja, II dalis

Pagrindinės taisyklės:

  1. Užduotims atlikti skiriama 120min. Kiekviena sutaupyta minutė +1 taškas.

  2. Prie kiekvieno užduotyse nurodyto objekto reikia nusifotografuoti, nebent užduoties sąlyga numato kitaip.

  3. Visose nuotraukose privalo būti tas pats žmogus.

  4. Nuotraukas siunčiame WhatsApp programėlėje numeriu +370-652-57202

  5. Norėdami stabdyti laiką, teisėjui parašote - STOP. Po sustabdymo nuotraukų siųsti nebegalima.

  6. Jei užduotis susideda iš dviejų dalių, taškus gausite tik įvykdę abi dalis.

  7. Pilnos taisyklės - spausti čia.

TAŠKAI už įvykdytas užduotis:

Pagrindinės užduotys po 25 taškus, BONUS užduotys - po 15 taškų

Pagrindinės užduotys

1) PIRMA DALIS. Dažniausiai vaikštome žiūrėdami į žemę arba žvelgdami tiesiai, bet kaip dažnai pakeliame akis aukščiau? Jei pažiūrėtumėte aukščiau, pamatytumėte šį vaizdą ant vieno žymaus pastato. Jei neįsivaizduojate kur jis, raskite sekančioje nuotraukoje esančią rodyklę. Pastato pavadinimas paslėptas, bet nuo rodyklės iki jums reikiamos vietos tik 200m. Atsiuntę nuotrauką ir pastato pavadinimą, gausite antrą užduoties dalį.

2) Daugeliui ši vieta tikrai girdėta, vyresniems kauniečiams tai puikiai žinoma, tačiau ar esate atkreipę dėmesį į iškabą prie įėjimo? Prie jos ir nusifotografuokite.

3) Šios vietos pavadinimą sudaro trys žodžiai. Pirmąjį žodį sužinosite, jei domitės lietuvių literatūra.

– Ar girdi tu, paduok man pavalkus iš dubos! – šaukė tėvas.

– Joneli, nešk tėveliui pavalkus! – pašaukė Katrė.

– Mat šuo šunį, šuo šunį, šunies uodega vikst, ar ne taip ir čia! Kitą šauks dar, o tu pati ar negali?

– Ar aš per grūdus braidysiu, pasiimkite patys!

– Ne liežuvį laidyk atsistojusi, bet eik man tuojau vagų kasinėti, gana čia bestyroti po jaują!

Vienas iš pagrindinių veikėjų padės jums iššifruoti pirmąjį reikiamos vietos pavadinimo žodį, toliau jau viską padarysite patys, ten ir nusifotografuokite, rankoje laikydami pagrindinį tos įstaigos produktą.

4) Potvynio matavimo skalę šalia Vytauto bažnyčios matę beveik visi kauniečiai, tačiau ar esate matę šią žymą ant vieno iš svarbiausio miesto pastato pamato? Ji žymi kiek buvo pakilęs vanduo per didįjį 1946m potvynį. Buvo užlietas ne tik senamiestis, bet ir Laisvės alėja. Pastatas ir žyma, prie kurios jums reikia nusifotografuoti, yra netoli miesto sodo.

5) Šią mielą svetainę rasite netoli vietos, kurios dalį iškabos raidžių matote sekančioje nuotraukoje. Prie nuotraukos parašykite vardą to, kam priklauso šis kambarys.

6) Kaune yra daug paminklų ir skulptūrų, o vietoje, kur yra šis mažas seneliukas, tikrai yra įspūdingesnių monumentų. Nusifotografuokite šalio jo.

7) Matomas užrašas labai susijęs su įstaiga, kažkada buvusią šiame trijų aukštų pastate. Viršutiniame aukšte stovėjo pulo stalas, ant fasado kabojo motociklas. Įstaigos pavadinimas buvo toks pat, koks yra dabar jau pagal paskirtį nebenaudojamų, bet numeruojamų Kauno statinių. Nusifotografuokite šioje vietoje ir prie nuotraukos parašykite buvusį šios vietos pavadinimą.

8) Piešinys, kurį matote yra privačios įmonės kieme, tačiau patekti čia galite, nusifotografuoti taip pat. Įmonės pavadinimą pasufleruos pats paveikslėlis.

9) Nors pirmoje nuotraukoje šalmuotas žmogėnas atrodo šiurpiai, bet jis visiškai nepavojingas ir pasiruošęs fotosesijai su jumis. Užuominą, kur jį rasti, pamatysite sekančioje fotografijoje.

10) Jums reikia nusifotografuoti šalia žymaus žmogaus, sukūrusio apie 80 vaidmenų, biusto. Jo vardą matote užšifruotą paveikslėlyje.

11) Veidrodis padėtų perskaityti tekstą, bet apsieisite ir be jo. Atradę šia vietą nusifotografuokite su šiuo vyriškiu.

12) Eidami Kęstučio gatve, prieisite šią meniniais ir nelabai meniniais piešiniais išmargintą sieną. Jos pabaigoje išvysite pastatą, pradėtą statyti 1890m ir esantį ten iki šių dienų. Nusifotografuokite prie jo pagrindinio įėjimo.

13) Nuotraukoje matomas fasadas tikrai nebūdingas Kauno tarpukario architektūrai. Jį rasite šiek tiek toliau nuo Laisvės alėjos. Užuomina, su kuo susijęs jums reikalingas objektas, yra sekančioje nuotraukoje. Nusifotografuokite šalia šio pastato.

14) Kaip matome piešinyje, šiedu vyrukai taromate jau buvo, nes butelių po stalu nebeliko. Gautų pinigų naujiems buteliams neužteko, tad beliko tik rankų lenkimo varžybos. Nusifotografuokite šalia jų.

15) Šaligatvio iki šio šaltinėlio nerasite, bet prieiti ir nusifotografuoti šalia tikrai galėsite.

16) Ar svajojote vaikystėje turėti tokį prietaisą, kokį turi šie vaikai. Dabar turbūt visi turime tokį, tik gerokai mažesnį ir kompaktiškesnį. Nusifotografuokite šalia šių vaikų su savo komandos nariu, laikančiu jus ant kupros. Pavyzdys nuotraukoje.

17) Šį džentelmeną, pardavinėjantį leidimus į uždraustą zoną, rasite ant sienos prie tos uždraustos zonos. Tačiau, nors ir aiškiai parašyta, kad pašaliniams įeiti draudžiama, atsiranda drąsuolių, kurie nebijo peržengti tvorą. Jums nereiks pažeidinėti taisyklių ir su šiuo džentelmenu nusifotografuosite saugiai. Išlaikykite abu vienodą pozą.

18) Ar mokate žaisti šachmatais? Jei taip, ši užduotis bus visai paprasta. Aišku, pirmiausia reikės rasti šį piešinį viename iš universitetų kiemelių. Nusifotografavę šalia, prie nuotraukos parašykite figūros pavadinimą, kurią galima nukirsti vienu iš baltųjų žirgų.

19) Ši šeimynėlė žvelgia į vieną žymų Kauno pastatą. Šalia to pastato rasite stiklines grindis. Jei nepabijosite, atsistokite ant jų ir nusifotografuokite.

20) Paprastai ir greitai. Nusifotografuokite prie šio pastato

Papildomos užduotys (BONUS)

1) Nusifotografuokite tokia poza, kaip parodyta paveikslėlyje.

2) Spurginė - tai viena seniausių ir skaniausių Laisvės alėjos vietelių. Pasivaišinkite jos gaminiais ir jūs. BET... Spurgą turite ragauti iš kitos (konkurentų) komandos kapitono rankos. Aišku tą procesą įamžinkite nuotraukoje :)

3) Nusifilmuokite prie šios statulos, deklamuodami garsujį Hamleto monologą iš III-čio veiksmo. Deklamuoti reikia pirmas 16 eilučių. Filmuoti reikia stovint Laisvės alėjoje tarp liepų, arčiau eiti negalima. Vaizdo įraše turi aiškiai girdėtis tariami žodžiai :) likę komandos nariai gali prisijungti prie kapitono ir padėti spektaklyje.

4) Nusifotografuokite kairėje rankoje laikydami kilogramą vandens, dešinėje - kilogramą druskos.

5) Susikibkite į gyvą grandinę. Už komandos narių grandinę + 1 praeivį gausite 15 taškų. Tačiau jei pagausite daugiau praeivių, už kiekvieną papildomą (to pirmojo neskaičiuojant) gausite dar po 1 tašką (bet ne daugiau 15-kos papildomų taškų).