Protmūšis įdomiau

Kodėl verta rinktis mūsų protmūšius

Vytautas Jurgaitis

12/19/20231 min read

Ar mėgtate žiūrėti klausimų - atsakymų viktorinas per televiziją? O ar esate dalyvavę patys? O jei nesate nei matę, nei dalyvavę, gal norėtumėte išbandyti? Viktorinų ir protmūšių rinkoje šiuo metu yra begalė, bet kaip išsirinkti geriausią, kad būtų ne tik įdomu bet ir naudinga?

Pats dalyvavau įvairiuose žaidimuose tiek televizijoje, tiek ir kassavaitiniuose žaidimuose, kurie vyksta kavinėse ir baruose. Klausimų mačiau pačių įvairiausių, tačiau iš patirties galiu pasakyti, jog ilgainiui "masinės gamybos" protmūšiai tampa nuobodūs. Kodėl taip nutinka? Kas savaitę paruošti tikrai kokybiškus ir įdomius 60 ar daugiau klausimų yra sudėtinga. Palaipsniui rengėjai nueina lengviausiu keliu - formuojami klausimai pagal scenarijų "žinau arba nežinau", kur reikia tikslaus atsakymo, kurio neįmanoma išspręsti loginiu keliu.

Kodėl verta rinktis mano organizuojamą protmūšį? Kiekvienas klausimas yra išieškotas, "išglostytas", keliskart rašytas ir perrašytas ir pateikiamas taip, kad atsakymą reiktų išspręsti dirbant komandoje, logiškai mąstant. Nemaža dalis atsakymų užšifruoti pačiame klausime. Žinios čia bus didelis privalumas, bet ne lemiantis veiksnys. Mano rengiamų klausimų esmė yra komandinis darbas, bendravimas tarpusavyje, žinių dalijimasis ir tokiu būdu greičiau atrandamas atsakymas.

Klausimų turai ruošiami pagal temas, kad kaskart dalyviai sužinotų kažką naujo ir įdomaus. Kai kurios temos parenkamos pagal užsakovo įmonės ar pomėgių specifiką, tad sužinoma naujų dalykų net ir apie savo veiklos sritį.

Įmonės vis ieško komandos formavimo (team building) pramogų savo darbuotojams, tad toks protmūšis gali būti puikus pasirinkimas. Kadangi viskas paremta komandiniu darbu, tai sprendžiant klausimus komanda privertsta komunikuoti, išnyksta nejaukumo barjerai, kolektyvas mokosi ir tobulėja kartu, atrasdami vienas kito stipriąsias savybes.

Sunku nupasakoti emocijas ir potyrius tokio renginio metu, tad efektyviausias būdas tai patirti - išbandyti patiems.